Інтернет вже давно став доступним і зручним джерелом цікавої різнопланової відеоінформації. TV box - це саме той девайс, який зробить перегляд відеоконтенту комфортним і дозволить вийти в мережу будь-якого телеустройству. Залишається підібрати підходящий варіант. Яку приставку вибрати однозначно сказати складно. У продажу багато моделей різних брендів. Вибір смарт ТВ приставки залежить в першу чергу від Ваших вимог. У цій статті розповімо, як вибрати смарт приставку і на які характеристики важливо звернути увагу.

Базові відмінності і ключові параметри

Хороша смарт приставка перетворює звичайний телевізор в справжній медіа-центр. Android TV box з міні-ПК - це практично смартфон з мега-екраном. Крім звичного телебачення в хорошому цифровій якості, будуть доступні відео з YouTube, додатки, музика, соцмережі, ігри. А також фільми, програми, серіали в Full HD і 4К.

Щоб модель могла краще задовольнити потреби, зверніть увагу на функціонал і характеристики:

  • тип підключення до телевізора або монітора;
  • апаратні особливості (процесор, обсяг пам'яті і т.п.);
  • операційна система;
  • спосіб підключення до інтернету;
  • додаткові можливості;
  • дизайн корпусу.

Вибір буде простіше, якщо заздалегідь визначити для себе, на яку суму ви розраховуєте і для яких завдань купуєте смарт ТВ приставку. Бюджетні рамки допоможуть звузити коло пошуку, а переваги - головні характеристики, на які потрібно звернути увагу.

Варіанти підключення ТВ приставки до телевізора або монітора

У ТВ приставках передбачені варіанти приєднання до будь-якої моделі телевізора. До застарілим, ламповим телевізорам в конструкції яких не передбачений HDMI вхід, приставка подключаеться через кабель "тюльпан", а до моніторів через перехідник HDMI-VGA. Для сучасних телеприймачів перевага віддається HDMI-кабелю. Це дозволяє дивитися відео у високій якості. Перед тим, як вибрати тв приставку, переконайтеся в наявності потрібних портів на обох пристроях.

Компоненти апаратного забезпечення Android ТВ приставки

Смарт ТВ приставки можуть підтримувати велику кількість додатків, відмінну якість зображення і демонструють високу швидкодію. Продуктивність ТВ боксу безпосередньо залежить від його технічних характеристик:

  • центральний процесор;
  • графічний процесор;
  • оперативна і постійна пам'ять.

Центральний процесор - від нього залежить продуктивність всього пристрою. ТВ-бокси випускають на базі процесорів Rockchip, Amlogic, Alwinner. Сьогодні смарт ТВ приставки випускаються на 4-х, 6-ти і навіть 8-ядерних процесорах. Чим більше кількість ядер і частота, тим швидше і якісніше працює smart box.

Чотириядерних смарт приставки з частотою 1,3 ГГц цілком вистачає для відеоконтенту в якості FULL HD 720p, 1080p. Для 4К потрібно вже процесор з 6-ю або 8-ми ядрами або потужний 4-ядерний (Amlogic S905-Х3 / S905-X4, Rockchip RK3566, Allwinner H616). На ТОП-ових позиціях процесори - Amlogic модифікації S905X4 і S922X. ТВ бокси з такими процесорами ефективно працюють з різними форматами і основним типом контенту, а також з ресурсоємними іграми.

Графічний процесор

Від графічного чіпа залежить плавність відтворюваних відеофайлів, робота ігр та дозвіл відео. У популярних tv-box використовуються графічні чіпи Mali-400MP, Mali-450MP і Mali T820, що дозволяє підтримувати якість 4K. Одним з найбільш потужних вважається Mali G-31 (4K з частотою 60 FPS) ефективно підтримує «важкі» відеоігри.

Оперативна і постійна пам'ять

Багатозадачність і швидкодія пов'язані з обсягом оперативної (ОЗУ) і постійної (ПЗУ) пам'яті. Мінімум, який потрібен для роботи обладнання - це 2 ГБ оперативної і 16 ГБ постійної пам'яті.

З форматом ОЗУ пов'язані швидкість роботи пристрою, енергоспоживання і навіть температура. Чим більше обсяг, тим комфортніше перемикання між програмами, швидше завантажуються сторінки і працює навігація. Смарт ТВ приставки виробляють з об'ємом оперативної пам'яті - 1 Гб, 2 Гб, 4 ГБ, 8 Гб.
Чим більше обсяг ПЗУ, тим більше хороших додатків та ігор можна встановити. Смарт ТВ приставки виробляють з об'ємом внутрішньої пам'яті - 8 ГБ, 16ГБ, 32ГБ, 64Гб і 128ГБ. Наприклад, 128 ГБ - це близько 50 «важких» ігор, плюс набір стандартних програм для онлайн перегляду цифрового телебачення і завантаження декількох кінофільмів в Full HD.
Часто виробники випускають моделі декількох модифікацій, щоб користувач, думаючи яку Android приставку вибрати, міг підібрати найбільш підходящий під себе варіант розширення пам'яті.

Операційна система

Смарт ТВ приставки представлений в нашому магазині випускають на операційній системі Android. Варто також розрізняти смарт ТВ приставки на Android і на платформі Android TV.

Пристрої на чистому Андроїд володіють функціоналом і інтерфейсом, як на смартфоні. Android приставки характеризуються високою швидкодією: швидкістю перемикання каналів, якістю обробки відеоконтенту, роботою в браузері. Ясна, нескладне управління і легкий процес установки, видалення додатків. Play Market пропонує величезну кількість ігор і розважальних додатків, набори офісних і спеціальних програм. Більшість тв-боксів продаються з попередньо встановленими програмами і оновленою версією прошивки.

Android - оптимальний варіант для тих, хто:

  • вміє працювати зі сторонніми програмами, лаунчер;
  • воліє заплатити менше, але мати вибір з широкого асортименту моделей;
  • купує девайс не тільки для розваг і відеоконтенту, а й для повноцінного серфінгу по мережі, роботи.

Аdroid TV - краще адаптовані для комфортного перегляду цифрового телебачення, ігор, розваг. Вони більше підійдуть користувачам, які:

  • хочуть сертифікований варіант з супутніми перевагами (стабільність роботи, ChromeCast, сервіси з ліцензією);
  • купують смарт-пристрій заради перегляду відео онлайн-кінотеатрів, каналів, медіаконтенту;
  • не хочуть розбиратися в настройках і що-небудь встановлювати, але користуватися з комфортом.

Від версії ОС залежить як підтримуються програми, як буде виглядати інтерфейс і наскільки зручний для користування на ТБ приставках. Чим молодше версія, тим краще ТВ приставка справляється з покладеними функціями. Більшості смарт ТВ приставок 9 версії Android цілком достатньо для виконання всіх домашніх завдань. У 2020 році з'явилася ОС Android 10, а 2021 подарував наступну - Android 11. І це явно не остання.

Способи підключення до інтернету

При виборі smart приставки радимо враховувати і особливості підключення до Internet. Способів всього два:

  • за допомогою модуля WiFi, при досить стійкому сигналі;
  • дротове з'єднання.

При використанні WiFi роутера необхідно враховувати швидкість вашого інтернет з'єднання і відстань до тв боксу. В основному радіус прийому сигналу Wi-Fi в медіаплеєрах межує з 5-8 метрами, а швидкість інтернет з'єднання повинна бути не менше 10 Мбіт / с. Для поліпшеного сигналу вибирайте смарт ТВ приставки з дводіапазонним Wi-Fi. Для IPTV боксів деяких моделей передбачений вбудований модуль, який може отримувати сигнал тільки в 2,4 ГГц або 2-х діапазонах 2,4 ГГц і 5 ГГц. Останній істотно покращує якість зв'язку, швидкість відтворення відеофайлів і завантаження веб-сторінок.

Bluetooth

Більшість смарт ТВ приставок оснащений модулем Bluetooth для підключення до периферійних пристроїв. Багато хто отримав версію 4.0, з більшою швидкістю передачі даних.

Дизайн і габарити

Більшість TV-приставок мають компактні розміри. Дизайн може бути нейтральним, універсально підходить до будь-якого стилю і інтер'єру. Як правило, це строгий корпус без декоративних елементів, класичного чорного кольору з невеликим акцентом на логотип. Другий варіант - оригінальний дизайн з футуристичними візерунками, незвичними формами корпусних коробки, яскравою кольоровою гамою. Урізноманітнити зовнішній вигляд може наявність зовнішньої антени, дисплея, перфорація вентиляції і фактура матеріалу корпусу (композит, пластик, метал). Дизайн не впливає на параметри або характеристики, але може допомогти зробити вибір смарт ТВ приставки.

Але випускаються ще менші екземпляри, в формі «стіки» (розмір флешки) з вбудованим модулем WiFi. Невеликі габарити несуть з собою деякі обмеження:

  • менше додаткових роз'ємів;
  • підключення тільки для телевізора нового зразка;
  • під'єднання до живлення і телеприймач через USB порт.

Незважаючи на схожі характеристики, у великому корпусі краще забезпечується охолодження, тому девайс укомплектовують великим числом апаратних засобів. Важливо, як планується використовувати приставку. Якщо мобільно, щоб переносити з кімнати в кімнату або брати з собою в поїздки - вибір на користь мініатюрних розмірів. Якщо стаціонарно - тоді краще здобувати повноцінну ТВ приставку стандартних розмірів.

Додаткові можливості смарт приставок

У залежності від моделі ТВ приставок додатково можна придбати пульти ДУ, мікрофони, web-камери, джойстики, виносну клавіатуру та інші аксесуари. Це дозволяє простіше і комфортніше управляти ТВ приставкою і розкрити весь функціонал девайса.

Яку приставку обрати в 2021 році?

Базовий функціонал у ТВ приставок приблизно однаковий. Крім онлайн-перегляду телепрограм і відеофільмів, вибравши смарт ТВ бокс, ви зможете користуватися соцмережами, ресурсами для розміщення відеофайлів, здійснювати інтернет-спілкування через месенджери, відвідувати сайти, запускати ігри, відтворювати аудіофайли з накопичувачів (флеш-карт), а також використовувати tv-приставку в ролі міні-ПК. Вивчивши особливості, можна впевнено прийняти рішення, яку смарт приставку вибрати, виходячи з власних побажань до пристрою.

  1. Для базових задач досить девайса з «оперативкою» від 2 і ПЗУ - 16 ГБ, чотирьохядерним процесором з тактовою частотою від 1,3 ГГц. Перегляд відеоконтенту в мережі та інтернет-серфінг забезпечені. Ці девайси відносяться до найбільш доступною цінової категорії. Найпопулярніші з них - X96 mini, X96Q, NEXON X1 +, NEXON X2 +, H96 max.
  2. Смарт ТВ приставка середнього сегмента доступні з 2ГБ / 4ГБ оперативної пам'яті, чотирьохядерним процесором з тактовою частотою від 1,5 ГГц, дводіапазонним Wi-Fi і Bluetiith. Вони здатні впоратися зі більшістю процесів - від інтернет-серфінгу до перегляду відеоконтенту в 4К, простих ігор. Найпопулярніші з них - NEXON X3, H96 max V11, TOX1, KM6 Classic.
  3. Топові моделі володіють великим запасом продуктивності і будуть актуальні як мінімум 2-3 роки, здатні забезпечити виконання будь-яких, навіть самих ресурсовитратності завдань. Найпопулярніші з них - X88 Pro 20, X88 King, KM6 Deluxe, NEXON X8.