Ми продовжуємо працювати не лише над удосконаленням модельного ряду лінійки NEXON, а й над програмним забезпеченням кожної моделі, адптуючи та оптимізуючи пристрій під нашого споживача. Тому раді повідомити Вам, що відтепер користувачеві доступний вибір операційної системи на приставціі NEXON X3 – класичний Android або універсальний Android TV.

Розглянемо модель Смарт ТВ Приставки NEXON X3 на Android та Android TV

Почнемо з визначень, щоб потім було легше розумітися на відмінностях.

Android TV – це платформа спеціально створена для Смарт ТВ Приставок. Система надає підтримку відтворення відео, аудіо, зручний лаунчер та голосовий пошук. В Google Play Ви можете знайти лише програми та ігри, які повністю оптимізовані для ТБ.

Android - це операційна система, яка підтримується будь-якими пристроями. Вона має більше функцій і передбачає встановлення різних програм.

Тож яку ж платформу вибрати? Певної відповіді на це питання немає, оскільки кожен робить вибір сам для себе, спираючись на власні потреби та пріоритети. Нижче наведено огляд Смарт ТВ Приставки NEXON X3 з ОС Android та Android TV. Щоб він був зрозумілішим, ми виділили основні якості операційних систем.

Android TV

Зовнішній вигляд меню та інтерфейс

Візуальне оформлення адаптоване під головну функцію ТВ боксів – перегляд відеоконтенту. Інтерфейс зрозумілий на інтуїтивному рівні та розроблений під керування голосовим пультом. Проте, робочий стіл користувач не може змінити на власний розсуд, тільки обрані програми.

Голосовий пошук

Голосовий пошук працює за таким принципом:

  • Ви кажете назву фільму;
  • він відразу ж відображається у всіх встановлених сервісах на ТВ боксі, в яких його можна подивитися.

Тобто. Вам достатньо сказати назву та вибрати відповідний сервіс! Для перегляду контенту – такий пошук є найзручнішим!

Додатки Google Play

Можна встановити лише ті програми, які мають офіційну підтримку цієї платформи. Незважаючи на побоювання користувачів, такого софту досить велика кількість, у тому числі і ігор, які адаптовані під ТБ та керування стандартним пультом.

Якщо ж програма не доступна для скачування - використовуйте зовнішній накопичувач. Просто завантажте APK файл на зовнішній накопичувач, підключіть його до медіаплеєра і встановіть програму.

Налаштування

Розділ з параметрами, які Ви можете налаштовувати на Android TV, тут у рази менше – підключення до WiFi, особистий акаунт та параметри зображення. Але ці налаштування гранично зрозумілі навіть для недосвідченого користувача.

 

Переваги Android TV:

 Система повністю адаптована під ТВ та роботу з пультом.

 Інтерфейс зрозумілий на інтуїтивному рівні і в ньому без особливих зусиль зможе розібратися навіть новачок.

 Оптимізований голосовий пошук вмісту. Просто і легко шукати фільми, серіали, є рекомендації.

 Мінімум налаштувань, відсутній весь зайвий функціонал і залишено тільки необхідне для відтворення мультимедійного контенту. З системою легко розібратися та просто користуватися.

 

Android

Зовнішній вигляд меню та інтерфейс

Інтерфейс виглядають аналогічним чином, що і в смартфоні, присутня панель повідомлень і можливість виносити віджети на головний екран. Робочий стіл можна змінювати за допомогою різних лаунчерів. Система підтримує управління стандартним пультом, але для комфортного використання програм, Вам знадобиться комп'ютерна миша або аеропульт.

Голосовий пошук

Голосовий пошук працює за таким принципом:

  • Вам потрібно увійти в потрібну програму та знайти розділ «Пошук»;
  • натиснути на кнопку мікрофона і озвучити запит;
  • отримати результат лише із вмісту цієї програми.

Тобто. Вам необхідно провести низку маніпуляцій. Якщо ж почати шукати, перебуваючи на головному екрані, Вам будуть показані лише результати пошукової системи Google.

Додатки Google Play

У вашому розпорядженні повноцінний Google Play. Ви можете встановити будь-який додаток, що є великим плюсом для використання неліцензійного контенту.

Найголовніша перевага чистого Android - це звичайно ж повна підтримка всіх додатків. Вам не потрібно шукати або завантажувати цю програму на флешку, тут всі програми можна встановити з Google Play.

Налаштування

У цьому варіанті є повноцінні налаштування системи, аналогічно смартфону. Ви можете кожен параметр пристрою адаптувати до себе.

 

Переваги Android:

 Повноцінний Google Play, в якому є практично будь-яка програма. Вам не потрібно шукати або завантажувати цей додаток на флешку.

 Великі налаштування системи.

 Можливість вибору, оскільки Смарт ТБ приставок на чистому Android більше представлено на ринку.

 

Враховуючи всі вищеописані відмінності, Ви робите свій вибір відштовхуючись від цілей використання Смарт ТБ Приставки та особистих уподобань. Якщо глобальні налаштування Вам не потрібні, а пристрій підбираєте для комфортного перегляду відеоконтенту, Ваш вибір - Android TV. Твердження, що на платформі Android TV немає половини додатків – це не правда, встановити можна будь-яку програму просто витративши на це на кілька хвилин більше!

Якщо ж Ви - просунутий користувач, вмієте працювати з лаунчерами і сторонніми програмами, бажаєте використовувати ТВ бокс не тільки для перегляду відеоконтенту, але і для роботи, то класичної системи Android буде достатньо. Вам також буде надавати повний доступ до всіх стандартних налаштувань. Чи є у цьому сенс? Оскільки переважна більшість користувачів не використовує і половини всього функціоналу своїх пристроїв.

Якщо Ви плануєте придбання Смарт TV Приставки, то раджу звернути Вашу увагу на модель NEXON X3. Оскільки в цьому варіанті Ви можете самостійно вибрати потрібну саме Вам операційну систему. Медіплеєр випускається як на класичному Android – NEXON X3, так і на універсальному Android TV – NEXON X3 TV.