Сьогодні на ринку представлено досить велику кількість Смарт ТВ Приставок з операційною системою Android TV. Варто звернути увагу, що не кожна модель приставки з ОС Android TV має офіційну сертифікацію Google.

Що дає споживачеві Смарт ТВ Приставок сертифікація пристрою компанією Google?

Сертифікований пристрій — це пристрій, на якому встановлені ліцензовані програми Google, і це означає, що такий пристрій пройшов тестування на сумісність з ОС Android. На пристроях без сертифікації можливі проблеми з безпекою, а також проблеми, пов'язані з некоректною роботою додатків та функцій системи. Більше того, на несертифікованих пристроях можуть не оновлюватись програми та прошивка ОС Android. Як правило, проблема із сертифікацією зустрічається на пристроях з прошивкою від виробника.

В одних випадках відсутність сертифікації ніяк не впливає на працездатність пристрою, в інших у користувачів навіть немає можливості завантажити програму з Google Play. Будьте впевнені, що наявність сертифікації гарантує Вам стабільну роботу пристрою. У чому основні відмінності сертифікованої версії?

Chromecast

Chromecast — це технологія, яка дозволяє передавати Ваші улюблені програми та контент з мобільного пристрою або планшета на екран телевізора за допомогою Смарт ТВ Приставки. Технологія повністю безкоштовна. Контент передається за протоколом DIAL (Discovery and Launch), який буквально виявляє і запускає програми, що знаходяться в одній підмережі, навіть якщо вони знаходяться на різних пристроях. Самі пристрої заздалегідь потрібно підключити до одного WiFi роутера.

Chromecast транслює контент трьома способами:

  1. Через Інтернет-браузер Google Chrome, будь-яку вкладку якого можна «віддзеркалити» на телевізор разом із вмістом.

  2. Через мобільні та веб-додатки, в яких вшиті необхідні протоколи для трансляції - Google Chrome, YouTube, Netflix, Disney +, Prime Video, Megogo та інші.

  3. Через програму для керування розумним будинком Google Home.

У всіх трьох випадках відтворення запускається натисканням на іконку «Трансляція» на пристрої відправнику: смартфон або планшеті. Після цього завдання вивантаження контенту з Інтернету повністю лягає на пристрій-приймач – Смарт ТВ Бокс.

Netflix

Netflix - стрімінговий сервіс фільмів і серіалів, на якому публікуються як відеоконтент виробництва Netflix, так і інших світових кіностудій. Сервіс відомий своїми серіалами («Гра в кальмара»,  «Уенсдей», «Відьмак»), але має багато популярних фільмів власного виробництва («Ірландець», «Проект Адам», «Не дивися вгору»). На сервісі є велика кількість фільмів українського виробництва або з українським дубляжем, тому в Україні сервіс дедалі популярніший.

Google створив систему захисту контенту – DRM Widevine. Система має 3 рівня - від найнижчого L3 до найвищого L1. Netflix використовує найвищу систему захисту – DRM Widevine L1. Щоб Смарт ТВ Приставка могла відтворювати контент Netflix як HD/4K, вона повинна відповідати 3 вимогам:

  • мати систему шифрування L1
  • мати сертифіковану систему Android TV
  • мати сертифікат від Netflix

Тому сертифікований Android TV сертифікований також і Netflix. Це дозволяє Вам дивитися контент у найвищій якості 4K при 60 кадрах в секунду. Пристрій підтримує 4K HDR, HDR10 та Dolby Audio. Крім Netflix доступні також сертифікати провідних виробників контенту: PrimeVideo, Disney +, HBO і т.д. Завдяки цьому додатку Ви зможете годинами насолоджуватися найкращими серіалами, включаючи найновіші телешоу та ексклюзивні фільми, що транслюються лише на Netflix.

Сертифікована Смарт ТВ Приставка

Якщо Ви підбираєте медіаплеєр із сертифікованим Android TV – це буде NEXON X10. Вона пройшла всі етапи перевірки та сертифікації, будь-які сервіси працюватимуть у максимальній якості та ідеально стабільно. Смарт ТВ Приставка врятована від падіння продуктивності внаслідок нагрівання процесора через жорсткі вимоги сертифікації. NEXON X10 підтримує повною мірою потокову передачу Netflix 4К з декодуванням багатоканального та об'ємного звуку. ТБ бокс гарантує доступ до ліцензованого Google Play, тому у Вас ніколи не виникне проблем із завантаженням програм. У цій моделі послуги будуть працювати стабільно і в максимальній якості.