Сучасні технології розвиваються стрімко. Ми тільки звикли до стандарту формату FullHD, як світові виробники масово пропонують техніку з підтримкою форматів 2К FHD і 4К UHD. Щоб дивитися зображення в такому сучасному форматі, необхідний не тільки відповідний телевізор, але і ТВ приставка, підтримуюча дану технологію. На щастя, ми докладно розповімо Вам, що ж таке 4K і як Вам допоможе ТВ приставка.

Ultra High-Definition (UHD) або 4K - це картинка, що складається з понад 8 мільйонів пікселів. На телебаченні розгортку стандартизировали під 3840 х 2160 px. Більшість телевізійних камер та споживчої електроніки, яка підтримує 4K, знімає в більш високій розгортці 4096 × 2160 пікселів (2160p). Перемноживши ці два числа і отримаємо те значна кількість пікселів, комбінація яких і складається в приголомшливе по деталізації зображення. «Стандарт минулого століття», Full HD, містить в 4 рази менше пікселів, а аналогове ТБ - в 23 рази.

У чому перевага 4K-формату?

Технологія відтворення зображень у форматі 4К отримала своє поширення серед людей, захоплених високоякісним відео на стику з віртуальною реальністю, графікою 2D і 3D. Новий формат відтворює ультрачеткое, наближене до реальності зображення. Такий ефект став можливий у зв'язку з винаходом і масовим виробництвом екранів з матрицями дозволом 4096 × 2304 пікселів, що в 4 рази перевершує формат HD з матрицею 1920х1080 пікселів.

Особливо це помітно на великих екранах від 40 дюймів:

- помітні всі тонкощі колірних нюансів;

- краще простежується глибина і колірної контраст;

- більш чітко видно деталі зображення в затемнених і освітлених областях;

- формат забезпечує плавність колірних переходів.

Перехід на формат ТВ-мовлення 4К вже йде в розвинених країнах, хоча і не може необхідністю проведення масштабних технічних перетворень. Поки мала частина всього цифрового мовлення надає платними каналами в форматі 4К. Але за цим майбутнє. Тому в продажу з'являються такі пристосування, як ТВ приставка 4К для перегляду цифрового ТБ.

Що стосується телевізорів з підтримкою формату зображення 4К, то для пересічних покупців навіть самі бюджетні моделі - задоволення дороге .На телевізорах з меншим дозволом контент формату 4К часто пригальмовує, що некомфортно захоплюються сучасними іграми, графікою і технологіями віртуальної реальності людям. Рішенням цієї проблеми може стати придбання ТВ приставки 4К. Це доступне за ціною обладнання, що дозволяє навіть менш просунутий телевізор пристосувати для щодо комфортного перегляду контенту формату 4К. У характеристиках ТВ приставки Ви можете побачити чи підтримує модель формат 4K.